Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB

Kas yra retrospektyvinis turto vertinimas?

Retrospektyvinis turto (verslo) vertinimas yra toks vertinimas, kai turto rinkos vertė skaičiuojama konkrečiai datai praeityje.

(PVZ: Jūs paveldėjote turtą 2012 metais. 2019 metais nusprendėte jį parduoti, tuomet užsakote retrospektyvinį turto vertinimą ir turto vertintojas nustato kiek Jūsų paveldėtas turtas buvo vertas 2012 metais, kai Jūs jį paveldėjote.)

Kada užsakomas retrospektyvinis vertinimas?

 

Retrospektyviniai vertinimai dažniausiai užsakomi tuomet, kai juos reikia pateikti teismui arba norima sumažinti mokestinę naštą.

Gautos nekilnojamojo turto pardavimo pajamos apmokestinamos tuomet, jeigu šis parduotas turtas buvo įsigytas ir perleistas kito asmens nuosavybėn neišlaikius 10 metų. Tokiais atvejais yra atliekamas retrospektyvinis nekilnojamojo turto vertinimas, kurio pagrindinis tikslas yra nustatyti turto vertę tam tikru praeities momentu, t. y. dovanojimo, paveldėjimo ar įsigijimo datai.

 

Kada rekomenduojamas retrospektyvinis vertinimas?

Retrospektyvinį vertinimą rekomenduojame visiems, kurie paveldėjo ar dovanojo būstą ar kitą nekilnojamą turtą, ir kurį išlaikė mažiau 10 metų, nes notaras, neturėdamas individualaus turto vertinimo, tiesiog panaudojo VĮ „Registrų centras“ vidutinės rinkos vertės rodmenis, kurie galėjo visiškai neatitikti realios rinkos situacijos ir realios turto vertės, tuo momentu, o jums reikės mokėti mokesčius, t. y. skirtumą nuo gautos už nekilnojamąjį turtą pardavimo sumos ir parduoto nekilnojamojo turto įsigijimo kainos (papildomai gali būti atimami ir privalomi mokėjimai, susiję su nekilnojamojo turto perleidimu, pvz., notaro išlaidos).

 

Jeigu kyla klausimų dėl retrospektyvinio ar kitų vertinimų, siūlome susisiekti su mūsų turto vertintojais, jie atsakys į visus klausimus.

Rekomenduojamas Turto vertintojų sąrašas