Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB
Kaip tapti geru NT brokeriu?
Kaip tapti geru NT brokeriu?

Kaip tapti geru nekilnojamojo turto brokeriu?

Nekilnojamojo turto brokerio (toliau NT brokeris) veikla iš pirmo žvilgsnio yra gana paprasta, todėl labai daug kas susigundo ją pabandyti, tačiau toli gražu ne kiekvienas sugeba tapti sėkmingas NT brokeris. Kodėl taip įvyksta, nuo ko tai priklauso ir ką reikia padaryti, kad taptum sėkmingu, tai yra klausimai, kurie kyla daugeliui pradedančiųjų nekilnojamojo turto srityje.

5 klaidos, kurias padaro nauji NT brokeriai

Esate „tik susidomėjęs“

Labai dažnai NT brokeriai – naujokai šią veiklą pradeda „tik būdami šiek susidomėję nekilnojamuoju turtu“. Brokerio veikla yra verslas ir šioje veikloje galioja visi verslo dėsniai. Kaip žinia, pradedant bet kokį naują verslą, reikia įdėti daug pastangų, kad šis verslas taptų pelningas. Kai nėra pasiryžimo įveikti visas kliūtis siekiant gero rezultato, tuomet labai dažnai yra patiriama nesėkmė ir tenka iš šio verslo pasitraukti.

Nėra verslo plano

Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia turėti aiškius tikslus ir žinoti žingsnius, kuriuos reikia nueiti, norint pasiekti užsibrėžtus tikslus. Kadangi dalis atėjusių naujų brokerių nežiūri į šią veiklą kaip į verslą, jie nedaro jokio verslo plano ir jo neseka. O be aiškios krypties, tikslų ir savo veiklos monitoringo labai lengva prarasti discipliną, iššvaistyti laiką ir nepasiekti norimų rezultatų. Labai svarbu, kad naujas brokeris ateitų į komandą, kurioje yra patyrusių specialistų iš kurių būtų galima mokintis, diskutuoti ir tartis esant nežinomai situacijai. Patyręs vadovas, kuris yra išugdęs ne vieną NT brokerį irgi yra būtina sąlyga sėkmingai NT brokerio karjerai. Patyręs mokytojas padės sudaryti tinkamą verslo planą, nusistatyti teisingus tikslus ir patars kokius veiksmus reikia padaryti norint pasiekti norimą tikslą.

Nėra marketingo plano

Kiekvienas verslas yra „gyvas“ tol kol turi klientų. Viena iš pagrindinių priežasčių dėl ko NT brokeriai patiria nesėkmę yra nepakankamas kiekis klientų. NT brokeriai visiškai neskiria dėmesio marketingui, neturi marketingo plano, neinvestuoja į savi reklamą ir net neišnaudoja nemokamų arba labai pigių priemonių klientams pritraukti, todėl nepakankamas kiekis klientų tampa nepelningo verslo priežastimi.

Nežino ką pasakyti

Dar viena labai svarbi priežastis kodėl NT brokeriai patiria nesėkmę yra nežinojimas ką pasakyti. Nauji NT brokeriai skiria per mažai dėmesio „treniruotėms“ – per mažai laiko skiriama tobulinti savo įgūdžius, neskaito profesinės literatūros, naujienų, neinvestuoja į papildomus mokymus ir seminarus. Neturėdami pakankamai žinių ir įgūdžių, nauji NT brokeriai nesukuria klientams vertės, klientai jų nesamdo. Neigiami atsakymai mažina motyvaciją daryti veiksmus, o nepakankamas veiksmų kiekis yra tiesus kelias į nesėkmingą NT brokerio karjerą.

Netinkamos nuostatos

Dar vienas labai svarbus faktorius, kuris lemia sėkmę arba nesėkmę NT brokerio karjeroje. Pardavimuose tinkamas nusiteikimas ir pozityvus požiūris yra labai daug lemiantis veiksnys. Taip pat patartina vengti viskuo besiskundžiančių kolegų, kurie vietoje veiksmų darymo, skiria laiką skųstis savo blogais rezultatais.

Taigi kiekvienas naujas NT brokeris turi pasirinkimą kokiu NT brokeriu jis nori tapti: Gali būti „tik susidomėjęs“, neturėti verslo plano, nedaryti jokio marketingo, neskirti laiko ir lėšų kelti kompetencijai ir dar turėti netinkamas nuostatas. Arba gali nedaryti šių klaidų ir viską daryti tinkamai. Šis pasirinkimas NT brokerio karjeros pradžioje labai dažnai nulemia ar turėsite ilgą ir sėkmingą NT brokerio karjerą ar šiek tiek pabandysite nekilnojamąjį turtą ir labai greitai pasuksite kitais keliais.

Domina NT brokerio karjera? Tapkite UNOHUB NT brokeriu