Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB
Namo pridavimas
Namo pridavimas

Kaip priduoti namą?

VLOG’as Nr. 4

Namo pridavimas pradedamas nuo pirmųjų statybų dienų

Pradėjus statyti pastatą, atliekamas intensyvus kokybės užtikrinimo procesas, kuris prasideda projektavimo metu ir tęsiamas iki statybos pabaigos. Namo pridavimas būtinas jau pirminiame statybų etape – išliejus pamatus. Pradėjus namo statybas, objektą reikia įregistruoti Registrų centre. Tai privalomas reikalavimas visiems savininkams. Pastačius pamatus, juos turite įregistruoti.  Dažniausiai šio etapo nepraleidžia kredito siekiantys ir jo sąlygomis besidomintys asmenys, nes tik įregistravus statomą objektą, galima jį užstatyti bankui ir pasiimti paskolą. Pirminiame namo pridavimo etape atliekami kadastriniai matavimai ir iš statybos inspekcijos gavus pažymą registrų centre užregistruojama statinio inventorizacinė byla. Namo pridavimas privaloma procedūra 100% baigus statybas. Šiuo atveju parengiama namo inventorinė byla, statybos inspekcijoje gaunama deklaracija ir Registrų centre išrašas apie baigtą statybą. Kai vykdomas naujo namo pridavimas, didesnis vertintojų dėmesys skiriamas kodų atitikčiai, komfortui ir energijos vartojimo efektyvumui nustatyti. Tai savininkui leidžia nusimatyti optimaliausias statinio eksploatavimo galimybes.

Namo pridavimas vykdomas ne tik naujiems statiniams, bet privalomas, kai:

  • Kapitališkai suremontuoti pastatai;
  • Rekonstruoti pastatai ar jų dalys;
  • Naują paskirtį įgiję pastatai.

Įvykus minėtiems pokyčiams statiniai ir jų pokyčiai pirmiausia turi būti įteisinti registrų centre. 

Namo pridavimas registrų centrui įmanomas ir pasibaigus jo pridavimo terminui

Jeigu laikomasi visų teisės aktuose numatytų procedūrų, jau nuo pamatų išliejimo pastatas yra įregistruojamas. Dėl įvairių priežasčių sustabdžius statybas įregistruojama dalis, o pabaigus 100% statinys įregistruojamas visas. Paprastai namų pridavimas turi konkrečius nustatytus terminus, kurių nevalia pažeisti. Visgi pasitaiko atvejų, kai namų savininkai padaro pažeidimą ir savo nuosavybės laiku neįteisina. Visos klaidos yra ištaisomos. Svarbu jas pripažinti ir kreiptis į specialistus. Kai namo pridavimas laiku neįvykęs, sutvarkyti dokumentus savarankiškai dar sudėtingiau nei tai atlikus laiku.  UNOHUB NT paslaugų centro turto konsultantas padeda žmonėms išvengti baudų ir kitų su šiuo nusižengimu susijusių nemalonumų. Mūsų nekilnojamojo turto konsultantas pasirūpins, kad  Jūsų namo pridavimui visi reikalingi dokumentai būtų surinkti ir tvarkingi. Tik įregistravę savo nekilnojamąjį turtą, galėsite teisėtai vadinti jos savininkais ir laisvai juo disponuoti.

Susisieksite su mumis el paštu info@unohub.lt  arba telefonais  +37067757497 , +370 610 11933