Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB
Eksperto patarimas
Eksperto patarimas

Kaip Covid-19 virusas paveiks NT rinką?

Per pastarąją savaitę iš savo artimųjų, draugų ir klientų mūsų kompanijos NT brokeriai sulaukė labai daug klausimų apie tai kaip karantinas atsilieps NT rinkai. Galime pasakyti tik tiek, kad 100% niekas tiksliai nežino kaip bus. Yra labai daug nežinomųjų, kurie gali nulemti vienokį arba kitokį scenarijų. Tačiau norime pasidalinti mūsų mintimis, gal jos padės Jums atsakyti į iškilusius klausimus.

Ką daryti norintiems pirkti būstą?

Labai natūralu, kad šiuo metu dažnas planuojantis pirkti nekilnojamąjį turtą pagalvoja ar laikas dabar tai daryti. Natūralu, kad žmonės neturėdami visų atsakymų į klausimus: Kiek laiko truks covid – 19 virusas? Kaip tai atsilieps ekonomikai ir mano pajamoms? Ar aš ir mano šeimos nariai liksime sveiki? Kaip keisis nekilnojamojo turto kainos? Ar bankai ir toliau finansuos NT pirkimą? Ar verta dabar investuoti? ir t. t., yra tam tikroje „pauzės“ būsenoje. Tai yra natūrali ir suprantama būsena. Kiekvienas iš mūsų ją turime praeiti, susirinkti atsakymus į rūpimus klausimus ir vėl iš naujo susidėlioti savo ateities planus.

Kitą vertus, jeigu kalbame apie NT įsigijimą savo reikmėms, reikia suprasti, kad gyvenimas nesustojo ir pas dauguma žmonių poreikis įsigyti nekilnojamąjį turtą išliko. Mūsų patarimas būtų pasinaudoti susiklosčiusia situacija, kuri pastatė pirkėjus į puikią derybinę poziciją derantis dėl pirkimo sąlygų ir padidino pasirinkimo galimybes šiek tiek išaugus pasiūlai. Labai svarbus kriterijus sprendžiant kaip elgtis yra bankų elgesys kredituojant būsto pirkimą šiuo laikotarpiu. Mes labai glaudžiai bendraujame su bankais, paskolų brokeriais ir klientais ir nei iš vienų neišgirdome, kad kažkaip būtų keičiamos kreditavo sąlygos ar atidedami sprendimų priėmimai. Bankai juk mato labai platų vaizdą ir jeigu įžvelgtų, kad į NT rinką ateina labai dideli sukrėtimai, būtų pirmieji, kurie sustabdytų kreditavimą arba labai padidintų skolinimosi kainą. Apibendrinant, galime pasakyti, kad jeigu tenkinate savo natūralų poreikį įsigyti būstą ir šis laikotarpis nepablogino Jūsų finansinės padėties, šiuo metu esate, gan palankioje situacijoje.

Ką daryti norintiems parduoti nekilnojamąjį turtą?

Šie mūsų patarimai yra skirti tiems pardavėjams, kurie šiuo metu yra pradėję pardavimo procesą arba turi situaciją, kai reikia nekilnojamąjį turtą parduoti per artimiausius 2 – 4 mėn. Visų pirma nenukabinkite nosies ir nepanikuokite, viską galima padaryti. Šiuo metu situacija yra nepalyginimai geresnė negu per paskutinę krizę. Tačiau dabar nebegalima daryti klaidų, kurias dar galima atleisti esant dideliam rinkos aktyvumui. Taip, susidomėjimas NT iš pirkėjų pusės yra sumažėjęs, tačiau ir tokiomis aplinkybėmis galima parduoti nekilnojamąjį turtą. Patartume susirasti patyrusį NT brokerį, kuris jau yra pergyvenęs krizę ir žino kaip tokiomis sąlygomis reikia dirbti. Perorientavus būsto pardavimo strategiją iš pardavėjų į pirkėjų rinką galima sėkmingai parduoti nekilnojamąjį turtą.