Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB Nekilnojamojo turto paslaugų centras UNOHUB
Bankai gali užverti duris
Bankai gali užverti duris

Antroji pandemijos banga, pirkti ar laukti?

Nepaisant pandemijos, gyventojai ir toliau aktyviai domisi nauju būstu

Apžvelgiant 2020 m. nekilnojamojo turto (NT) rinką pastebima, kad jos aktyvumas per 2020 m. trečiąjį ketvirtį atsigavo po pandemijos sukelto nuosmukio. Registrų centro duomenimis, minimu laikotarpiu būstų parduota 0,8 proc. daugiau nei per atitinkamą istoriškai dideliu NT rinkos aktyvumu pasižymėjusių praėjusių metų laikotarpį. Naujausi duomenys rodo, kad spalio mėn. būsto rinkos aktyvumas augo dar sparčiau: būstų Lietuvoje buvo perleista dešimtadaliu (9,7 proc.) daugiau nei 2019 m. spalį.

Aktyvumas pirminėje butų rinkoje atitinkamu laikotarpiu taip pat reikšmingai didėjo ir viršijo 2018–2019 m. vidurkį: Vilniuje rugsėjo ir spalio mėn. buvo parduota atitinkamai 35,3 ir 66,2 proc. daugiau naujų butų nei pastarųjų dvejų metų vidurkis. Aktyvumui pirminėje rinkoje reikšmingai išaugus, neparduotų naujų butų skaičius Vilniuje sumažėjo šeštadaliu (16,3 proc.).

Gyventojai išlaukė pavasario karantiną, per jį pasitaupė ir dabar nusprendę, kad reikia naujo būsto, juo aktyviai domisi. Pastebima, kad tai gyventojai daro net aktyviau negu anksčiau: daugiau laiko skiria susipažinti su tradicinio finansavimo sąlygomis ar alternatyviomis galimybėmis kaip būsto išperkamoji nuoma „Rent 2 Own“.

Prastovose esantiesiems bankai gali užverti duris.

Asmenims, pavasarį dėl karantino buvusiems prastovose, galimybė gauti būsto paskolą išlieka, tačiau tiems, kurie į prastovas išsiųsti rudenį, bankai gali užverti duris.

Paskelbus antrąjį karantiną prastovose esančių žmonių skaičius pradėjo augti. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, šiuo metu prastovas darbuotojams yra paskelbusios 3 846 įmonės, o galiojančiose prastovose yra per 30 tūkst. darbuotojų. Dar rugsėjo pirmąją prastovas buvo paskelbusios 322 įmonės 3343 darbuotojams, spalio pirmąją – 307 įmonės 2781 darbuotojams, o lapkričio trečiąją – 726 įmonės 5294 darbuotojams.

Dažnu atveju prastovoje esančio asmens atlyginimas sumažėja, todėl gali sutrukdyti pasiskolinti būstui.

UNOHUB partnerių paskolų brokerių „Visi bankai“ vadovė Vita Kazėnienė pažymi, kad esant prastovoje tikėtis gauti būsto paskolą – sudėtinga.

„Jeigu žmogus šiuo metu yra prastovoje, jis būsto paskolos gauti negali todėl, kad nežinia, kas bus po prastovos. Galbūt įmonė, kurioje žmogus dirba, bankrutuos ar stabdys veiklą. Todėl, žmogui esant prastovose, bankai gali svarstyti suteikti kreditą, tačiau jo nesuteiks tol, kol jis grįš į darbą ir pradės gauti atlyginimą“, – aiškina specialistė.

50 proc. pradinis įnašas negarantuoja paskolos gavimo

„Bankams nepatinka kraštutinumai, kai klientas nori maksimalaus dydžio kredito su didžiausia leistina įmoka, ilgiausiu mokėjimo laikotarpiu ir mažiausiu leistinu pradiniu įnašu. Todėl didesnis pradinis įnašas visada yra patikimiau tiek klientui, tiek bankui. Tačiau, net jei asmuo turi 50 proc. lėšų, o pajamos yra mažos, jis gali negauti paskolos“, – atkreipia dėmesį V. Kazėnienė.

Bankų pozicija dėl prastovose esančių klientų

Klientams, šiuo metu esantiems prastovose patariama palaukti, kol prastovos baigsis, ir tik tada kreiptis dėl paskolos. Prastova nereiškia, kad asmuo negali gauti būsto paskolos, tiesiog jo pajamos ir jų pastovumas vertinamos konservatyviau.

Išperkamoji nuoma „Rent 2 own“ – laikinas sprendimas kol negaunate paskolos

Asmenys dėl karantino buvę prastovose ar priversti keisti darbus tikėtina neatitiks banko keliamų reikalavimų ir paskolos būsto pirkimui negaus. Tačiau norintiems jau šiandien turėti savo namus yra alternatyvi galimybė – išperkamoji būsto nuoma. UNOHUB partneriai kompanija „RENT 2 OWN“ nupirks Jūsų išsirinktą būstą ir pasirašius išperkamosios nuomos sutartį 5-iems metams perduos Jums naudotis. Mokėdami nedideles mėnesines įmokas jau po 12 mėnesių, jei būsite pasirengę, galėsite išsipirkti savo būstą už pradinę kainą be pabrangimo.  Išvengsite nekilnojamojo turto kainų augimo ir turėsite laiko sukaupti pradinį įnašą ar kitaip pasiruošti banko paskolai gauti.

Daugiau informacijos apie išperkamosios nuomos paslaugą rasite UNOHUB partnerio puslapyje >>>

Ar antroji COVID-19 banga gali lemti NT kainų smukimą?

Užsitęsus antrajai COVID-19 susirgimų bangai, būsto rinkos aktyvumas gali sumažėti, o būsto kainų augimas sulėtėti. Būsto kainų lygis ir jų augimas Lietuvoje atitinka gyventojų pajamų, demografinius ir makroekonominius pokyčius. Be to, gera NT plėtros bendrovių finansinė padėtis nesudaro prielaidų artimiausiu metu tikėtis priverstinio plėtojamų būstų pardavimo, siekiant įvykdyti trumpalaikius įsipareigojimus.